Glukometr to nic innego jak urządzenie stworzone z myślą o ułatwianiu i wspieraniu codziennego życia osób z cukrzycą. Nie bez przyczyny określany jest jako niezbędnik w codziennej samokontroli poziomu glukozy we krwi. W związku z tym, że obecnie wybór glukometrów na rynku jest bardzo szeroki, to znalezienie modelu w pełni dopasowanego do potrzeb użytkowników jest o wiele łatwiejszym zadaniem. Przede wszystkim warto mieć na uwadze wygodę, a także łatwość użytkowania. Ile kosztuje glukometr? Cena uzależniona jest od wielu czynników, które przybliżymy w poniższym artykule.

Poszczególne glukometry różnią się od siebie wielkością, funkcjami, a także poszczególnymi mechanizmami działania. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się poszczególnym funkcjom, które będą priorytetem. Szeroką ofertę glukometrów w różnych cenach oferuje sklep internetowy diabetyk24.pl, który dodatkowo w ofercie posiada m.in. pompy, igły do penów, środki pielęgnacyjne i opatrunki, a także zdrowe przekąski i słodycze dla cukrzyków.

Glukometr – cena zależy od funkcji

W zależności od modelu glukometru ceny wahają od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Mimo że krew zwykle pobierana jest zwykle z opuszka palca, to jedną z funkcji, którą pacjenci mają do wyboru, jest właśnie ilość kropli krwi pobranej do analizy. W najnowocześniejszych modelach jest to to nawet poniżej 1 mikrometra. Jaki kupić glukometr? Ceny zależą również od:

  • wielkości urządzenia, które w dużej mierze zależy przede wszystkim od preferencji użytkowników. W praktyce oznacza to tylko, że zbyt duże urządzenia mogą utrudniać funkcjonowanie i sprawiać, że samokontrola będzie przykrą koniecznością.
  • dodatkowych aplikacji, czyli np. te, dzięki którym możliwe jest wysyłanie i przesyłanie różnorodnych danych na telefon. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o korzystanie z aplikacji na smartfonach.
  • jakości urządzenia (standard ISO 15197:2015), które idzie w parze z dokładnością prezentowanych pomiarów.
  • pamięci, czyli ilość zapamiętywanych danych. Im więcej glukometr będzie w stanie pomieścić, tym zdecydowanie lepiej.

Ważnym elementem, o którym nie sposób jest nie wspomnieć, jest także sposób ładowania glukometru. Część urządzeń ładowanych jest na baterie, a inne za pomocą kabla USB. W tym przypadku kluczowy jest prowadzony styl życia. Jaki glukometr? Cena jest bardzo zróżnicowana i wpływa na nią wiele czynników. Przed zakupem warto zapoznać się także z opiniami i spostrzeżeniami innych użytkowników. To bardzo ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji.