Jak wiadomo, urządzeń medycznych na współczesnym rynku jest bardzo, bardzo wiele. Niewątpliwie, z biegiem czasu są one coraz bardziej innowacyjne, rozwojowe, przełomowe. Podobnie wygląda to, jeśli chodzi o glukometry, które dla cukrzyków stanowią absolutną podstawę oraz wsparcie. Warto jednak wiedzieć – jak dobrze wybrać glukometr? Na co zwracać szczególną uwagę? Co pominąć?
Dobry glukometr, czyli jaki?
Wydaje się, że głównym kryterium pozostaje kwestia jakości oraz materiałów wykorzystanych do produkcji urządzenia. Wiadomo, że każdy oczekuje, aby miały one najwyższe parametry. Dobry glukometr, pomimo swojej ceny, która idzie w parze z funkcjonalnością i ochroną, pozostaje niezawodny, a jego wyniki zawsze są wiarygodne.
Aby dobrze wybrać glukometr, warto najpierw zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi przygotowaną przez producenta, a także z podanymi przez niego informacjami. Dzięki temu, możemy stwierdzić, w jaki sposób funkcjonuje nasz glukometr i jakie posiada parametry, funkcje. Dodatkowo, aby wspomóc prawidłowe działanie glukometru oraz tym samym utwierdzić się w przekonaniu o poprawnym wyborze sprzętu – należy używać pasków testowych, które są odpowiednie do konkretnego modelu urządzenia. Musimy pamiętać też, aby pomiarów dokonywać z dala od wszelkich źródeł fal elektromagnetycznych.
Na co zwracać uwagę przy kupowaniu glukometru?
Dobry glukometr to urządzenie samodzielne, funkcjonalne i… produktywne. Oznacza to, że bez naszej ingerencji dokona on wszystkich pomiarów, przeanalizuje je, a następnie poda nam wynik. Oprócz tego również, w razie potrzeby, zaalarmuje nas o niebezpieczeństwie, wahaniach organicznych i konieczności reagowania. Przy wyborze glukometru ważne są, przede wszystkim, jego:
- dodatkowe funkcje (np. niektóre glukometry posiadają wgraną aplikację, dzięki czemu możemy monitorować swój organizm i obsługiwać je poprzez telefon);
- gabaryty (fajnie, jeśli urządzenie pozostaje poręczne oraz funkcjonalne, dzięki czemu noszenie go, nie sprawia nam najmniejszych kłopotów i dyskomfortu);
- sposób ładowania (obecnie mamy dostęp zarówno do urządzeń ładowanych przez baterie, a także takich, które możemy ładować przez kabel USB).