Sensor do mierzenia cukru pozwala na wykonanie fachowego pomiaru cukru bez konieczności nakłucia palca. Automatyczne urządzenie działa na tej zasadzie, że mierzy poziom glukozy zarówno w dzień, jak i w nocy. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia życie diabetykom, którzy muszą regularnie wykonywać pomiary. Jak działa sensor tego typu? Jakie zalety ma takie urządzenie?

Innowacyjny sensor do mierzenia cukru

Diabetycy muszą pamiętać o systematycznym mierzeniu poziomu glukozy, co pozwala zapobiec przykrym dolegliwościom i utrzymać glikemię na odpowiednim poziomie. W dłuższej perspektywie czasu można także zapobiec rozwojowi powikłań, co jest kolejnym plusem. Pomiary z wykorzystaniem tradycyjnego glukometru bywają bolesne i nieprzyjemne dla chorego, ponadto trzeba je wykonywać bardzo często. Jednakże skorzystać można z nowoczesnych urządzeń, jakimi są sensory do mierzenia cukru, pozwalające wykonać czynności bez nakłuwania palca. Co ważne, sensory podlegają refundacji, zatem można je nabyć nieodpłatnie na podstawie zleceń refundacyjnych na przykład na stronie diabetyk24.pl.

Ułatwienie dla diabetyków

Sporym ułatwieniem w tym zakresie dla diabetyków jest sensor niewielkich rozmiarów, który aplikuje się na ramieniu. Automatycznie dochodzi do pomiaru i zapisania poziomu cukru, co można wykonać nawet przez ubranie. Ponadto, z takiego rozwiązania mogą korzystać dzieci, jak i dorośli. Warto postawić na urządzenie wodoodporne, dzięki czemu bez problemu zastosujemy je na basenie, podczas kąpieli, czy podczas wysiłku na siłowni. Dyskretnie i szybko zmierzymy poziom cukru w zasadzie w każdym miejscu i o każdej porze.

Sensor i czytnik

Uruchomienie systemu do mierzenia cukru wymaga zazwyczaj posiadania niewielkiego sensora oraz czytnika. Sensor do mierzenia cukru aplikujemy na skórę np. za pomocą zabezpieczenia opaską. Umożliwia on sprawdzenie stężenia glukozy w dowolnej chwili i w sposób bezbolesny. Kolejnym urządzeniem jest mały czytnik, który umożliwia zachowanie i analizowanie danych z wielu dni. Komunikacja z sensorem może odbywać się bezprzewodowo, co jest kolejnym ułatwieniem. Na ekranie zaprezentowane są wykresy z krótkimi podsumowaniami odnośnie historii stężenia glukozy. Nie bez powodu diabetycy coraz chętniej sięgają po takie rozwiązanie – jest nie tylko skuteczne i praktyczne, lecz także daje wygodę i komfort każdego dnia.

Sensor do mierzenia cukru to bardzo dobra opcja dla diabetyków, którzy mają już dość korzystania z bolesnych ukłuć palców w celu pomiarów stężenia cukru. Nowoczesna technologia pozwala zaaplikować sensor na ramieniu i korzystać z pomiaru w każdej chwili. To niezwykle ważne dla każdej osoby chorującej na cukrzycę.