Infekcyjne intymne to częsty problem, który dotyka kobiety bez względu na wiek. Mimo że w wielu przypadkach można problem ten wyleczyć samodzielnie, to w niektórych konieczne jest zastosowanie specjalistycznych preparatów bez recepty. Jednym z takich produktów mogą być globulki dopochwowe dostępne na stronie internetowej diabetyk24.pl. Pomagają w odtworzeniu prawidłowego poziomu pH pochwy, ograniczają rozwój niewłaściwej mikroflory, działają nawilżająco, a także wspomagają gojenie.

Zastanawiasz się jakie objawy mogą oznaczać infekcję pochwy? Zwykle są to: świąd okolic intymnych, pieczenie, upławy, zmiana zapachu wydzieliny z dróg rodnych, uczucie suchości, zmiana wyglądu wydzieliny.

Przyczyny infekcji intymnych

Wśród najczęstszych przyczyn infekcji intymnych wymienia się niewłaściwe nawyki i choroby współistniejące. Ponadto uczucie świądu, pieczenia lub zaczerwienienia mogą być wywołane:

  • antybiotykoterapią,
  • zaburzeniami hormonalnymi,
  • suchością pochwy,
  • stres,
  • infekcje bakteryjne.

W przypadku pojawienia się łagodnych stanów infekcji dróg rodnych zaleca się stosowanie globulek dopochwowych, płynów lub kapsułek. Ważne, by były stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Nie należy modyfikować dawek ani długości trwania terapii. Osoby zmagające się z infekcjami intymnymi powinny unikać noszenia nieprzewiewnej i dopasowanej bielizny, która może dodatkowo obcierać i potęgować ból w miejscach intymnych.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że leczenie infekcji intymnych powinno opierać się również na zdrowej i zbilansowanej diecie bogatej w warzywa, produkty pełnoziarniste, kiszonki, nabiał, a także owoce. Pomocne okaże się również unikanie spożywania słodyczy i stosowania tamponów. W przypadku, gdy objawy nie ustępują bądź dodatkowo się zaostrzają, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Zastanawiając się, jaki preparat na infekcje intymny okaże się najskuteczniejszy, warto upewnić się, iż wybierany produkt na dolegliwości kobiece, został stworzony przez renomowanego producenta i nie zawiera w składzie substancji uczulających.

Dodatkowo specjalista rozwieje wątpliwości związane z wyborem lub dawkowaniem leków, a po zadaniu kluczowych pytań będzie w stanie kompleksowo doradzić najodpowiedniejszy w danym przypadku preparatu. W związku z tym, że obecnie na rynku znaleźć można wiele preparatów, należy dopasować je do indywidualnych preferencji każdej z kobiet.